21 April 2024

Przyjmowanie glutaminy

Wśród licznych substancji, jakie wchodzą w skład preparatów dla sportowców, bardzo popularna jest glutamina. Jest ona aminokwasem, który w sklepach z odżywkami znajdziemy m.in. w postaci proszku. W czym pomaga?
Działanie glutaminy
Nasz organizm wytwarza glutaminę w niewielkich ilościach, dlatego sportowcy stawiają na suplementację. Ma ona na celu przyspieszenie regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym, co wpływa na częstotliwość i jakość treningów. Glutamina wpływa tez na gospodarkę azotową organizmu. Przyczynia się przez to do stworzenia środowiska anabolicznego i stymulowania procesów budowania suchej masy mięśniowej. Wysoki poziom glutaminy pozwala też na wzmocnienie odporności mięśni na uszkodzenia.
Suplementacja
Specjaliści polecają spożywanie glutaminy rano, a także po treningu. W sklepach z odżywkami dla sportowców znajdziemy zarówno rozpuszczalny proszek, jak też preparat w formie tabletek. Wybieramy produkt, którego dawka oraz sposób stosowania nam odpowiada. Dla niektórych proszek jest niewygodny i wolą tabletki.

Previous post Glutamina – niezbędna dla sportowców
Next post Czym jest glutamina?