21 April 2024

Glutamina – pomoc w walce o mięśnie

Kulturyści prowadzący intensywne treningi i pracujący nad budową wartościowej muskulatury potrzebują wsparcia w postaci specjalnie skomponowanych suplementów i odżywek. Wspomagają one pracę mięśni, dodają siły i chronią mięśnie przed katabolizmem. Wybór odpowiedniego preparatu z pewnością nie jest łatwy. Wielu sportowców sięga po kompozycje z glutaminą, której pozytywne działanie potwierdzono licznymi badaniami.
Glutamina jest aminokwasem, który gromadzi się w mięśniach szkieletowych i w krwi. Do ludzkiego organizmu trafia także wraz z pożywieniem. Znajduje się między innymi w mięsie wołowym i szpinaku, jak również w nabiale. Glutamina jest także stosowana w medycynie.
Badania przeprowadzane nad glutaminą wykazały, że ma ona niebagatelny wpływ na rozwój mięśni i przynosi bardzo szybkie rezultaty. Już po kilku tygodniach przyjmowania tego suplementu można zauważyć pierwsze efekty działania. Rozsądne przyjmowanie glutaminy zgodnie z zaleceniami lekarza bądź trenera może więc przynieść trenującym osobom wiele korzyści.

Previous post Lepszy trening z glutaminą
Next post Suplementacji glutaminy- czy jest ważna?