21 April 2024

Glutamina i jej właściwości

By zapewnić sobie optymalne i szybkie rezultaty, sportowcy sięgają po odżywki i suplementy diety. Mają one ogromne znaczenie dla prowadzonych treningów, gdyż pomagają zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśni, dzięki czemu trening może być znacznie dłuższy i bardziej wydajny. Jednym z popularnych preparatów, stosowanych przy treningach siłowych jest glutamina.
Glutamina przynosi doskonałe efekty przy budowaniu masy mięśniowej, co zostało potwierdzone licznymi badaniami. Jest to aminokwas, który znajduje się w mięśniach szkieletowych oraz w krwi. Glutamina trafia do ludzkiego organizmu również z pożywieniem: nabiałem, pszenicą, szpinakiem i wołowiną.
Osoby, które przyjmują preparaty z glutaminą, zauważają bardzo szybkie efekty jej działania. Już po kilku tygodniach regularnego dawkowania aminokwasu zauważa się wyraźne rezultaty. Aby jednak preparat mógł spełniać swoje zadanie i był bezpieczny, należy pamiętać o przestrzeganiu dawkowania.
Glutamina wpływa pozytywnie nie tylko na mięśnie. Jest stosowana w leczeniu pooperacyjnym, gdyż posiada silne właściwości regeneracyjne.

Previous post Glutamina i zalety jej przyjmowania
Next post Suplementacji glutaminy- gdzie ją znaleźć?